Dobrej jakości woda jest konieczna dla funkcjonowania każdego organizmu. W związku ze niewielkimi zasobami dobrej jakościowo wody pitnej należy zadbać o to, żeby instalacje sanitarne wody użytkowej nie marnotrawiły wody. Wodę można pozyskiwać za pomocą własnej studni lub z przyłącza wodociągowego do sieci miejskiej. W przypadku zamieszkania na terenie ze złożami wodonośnymi własna studnia jest dobrym rozwiązaniem, jednak woda z własnego ujęcia wymaga sprawdzenia jej czystości i jakości. Lublin i Lubelszczyzna to tereny w przeważającej części bogate w warstwy wodonośne. Pojawiają się one już na kilku metrach głębokości, jednak nie zawsze jest to woda zdatna do picia. Wodę z własnej studni należy oddać do badań, aby sprawdzić jej skład fizykochemiczny i biologiczny.
Dla uzdatnienia wody z własnego ujęcia będą konieczne wyżej wymienione badania. Wyniki badań bedą konieczne dla dobrego doboru urzadzenia uzdatniającego wodę. Jeżeli zostaną stwierdzone zanieczyszczenia biologiczne to może wystąpić konieczność zastosowania lamp UV.
W przypadku wody z sieci miejskiej sprawa jest prosta. Woda w sieci jest uzdatniona przez zakład wodociągowy i spełnia warunki dopuszczenia jej do spożycia. Problemem dla użytkownika instalacji wody użytkowej może być z kolei twardość wody w sieci.
Jeżeli twardość wody została już obniżona za pomocą jonowymiennej stacji uzdatniania wody, możemy jeszcze poprawić jej walory smakowe i zapachowe. Zastosować można stację uzdatniania wody ze złożem wielofunkcyjnym, taką jak Aquacarbon firmy Viessmann. Unikalny system złoża filtracyjnego filtruje wodę do poziomu 20 mikrometrów usuwając z niej zanieczyszczenia.
Stacja uzdatniania wody Aquacarbon usuwa z wody m.in.: wielocząsteczkowe substancje organiczne, radon, ozon, chlor, tetrachlorek węgla, metylobenzen, tetrachloroetylen, trichloroetan, chlorki winylu, eter tert-b utylowo-metylowy, lotne substancje organiczne, pestycydy, fenol, herbicydy, benzen, ksyleny, metale ciężkie, arsen, osady.
Złoże wielofunkcyjne w stacji uzdatniania Aquacarbon jest całkowicie bezobsługowe i posiada system regeneracji wyłącznie wodą. Stacja uzdatniania wody Aquacarbon może być stosowana zarówno w instalacjach wody użytkowej zasilanych z ujęcia własnego jak i z sieci miejskiej. W razie podwyższonej twardości stosuje się ją w tandemie z jonowymienną stacją uzdatniania wody.
Stacja uzdatniania wody ze złożem wielofunkcyjnym zamontowana w instalacji wody użytkowej pomaga zabezpieczyć urządzenia domowe przed zanieczyszczeniami mechanicznymi, co przedłuży ich żywotność.
Bardzo istotną funkcją stacji uzdatniania ze złożem wielofunkcyjnym Aquacarbon jest także usuwanie z wody zapachu chloru. Uzyskujemy bardzo czystą i bezpieczną dla ludzi wodę i nie będzie już nigdy więcej konieczności kupowania wody do gotowania czy po prostu bezpośrednio do picia.
Montaż stacji uzdatniania z filtrem wielofunkcyjnym w instalacji hydraulicznej budynku nie jest kłopotliwa i jest możliwa do zrealizowania w ciągu jednego dnia roboczego. Do pracy stacji konieczne będzie umiejscowienie jej na wejściu wody do budynku od przyłącza wodociągowego i w pobliżu instalacji kanalizacji. Kanalizacja będzie konieczna do odprowadzenia popłuczyn z regeneracji.
Koszt montażu stacji uzdatniania ze złożem wielofunkcyjnym jest uzależniony od istniejącej instalacji wody użytkowej i powinien się zamknąć w kwocie 2500,- brutto.
Jako firma Inkam pomagamy w poprawnym doborze urządzeń uzdatniania wody, badaniach wody i montażu. Wykonujemy także uruchomienia stacji przez wyspecjalizowany wraz z pomiarem twardości wody.
O nas Referencje Realizacje |
Oferta Centralne ogrzewanie
|
Produkty Kolektory słoneczne |
Polecamy Pompa ciepła w Lublinie z dofinansowaniem z NFOŚiGW-
|
Kontakt ul. Inżynierska 8 lok.7 20-484 Lublin |
||||
Mapa strony | Polityka prywatności Copyright InKam 2013 | Design by G. Wójcik, BCS |