znajdujesz się:  Produkty Rekuperatory.
wstecz

Rekuperatory  

Rola właściwej wentylacji budynków jest w nowoczesnym obiekcie trudna do przecenienia. Od kiedy budynki stały się bardzo oszczędne w eksploatacji, a przez to bardzo szczelne, naturalna wentylacja praktycznie przestała odgrywać rolę. Tam, gdzie kiedyś wystarczyły szczeliny w oknach, drzwiach a nawet oddychanie samych ścian, tam teraz montowane są trzyszybowe okna, grube warstwy izolacyjne ze styropianu lub wełny. Dobra izolacyjność przegród budynku uzupełniania jest o instalacje o wysokosprawne gazowe kotły kondensacyjne czy gruntowe albo powietrzne pompy ciepła do ogrzewania. Wentylacja z rekuperacją będzie w takim obiekcie dbała o czystość powietrza i odpowiednią jego wilgotność, a także wpisuje się w ogólny trend budowy domów energooszczędnych. Nie ma możliwości wybudowania domu pasywnego bez systemu wentylacji z rekuperacją. Czasami łączone są systemy wentylacyjne i centralnego ogrzewania i powstają centrale energetyczne z rekuperatorem i pompą ciepła oraz podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej w jednym. W takim wypadku mamy maksymalnie jak to możliwe wykorzystane ciepło odpadowe z wentylacji i znacząco ograniczamy straty z tytułu wentylacji. Takie wielofunkcyjne często umożliwiają także chłodzenie powietrza w pomieszczeniach oraz kontrolę jego czystości. Rekuperatory wyposażone są w wymienniki, które przekazują ciepło z powietrza usuwanego do świeżego, nawiewanego. W przypadku urządzenia kompaktowego z zabudowaną pompą ciepła powietrze usuwane ogrzewa także parownik pompy ciepła powietrze-woda i wspomaga w ten sposób ogrzewanie budynku lub podgrzew c.w.u. Co prawda żeby takie urządzenie było w stanie mocą pompy ciepła ogrzać cały budynek, to jest to wyzwanie inżynieryjne dla samego obiektu także od strony budowlanej. Musi to być budynek już nawet nie energooszczędny a pasywny, tak aby moc urządzenia na poziomie 2-3kW była w stanie pokryć straty ciepła obiektu. 
Oferujemy urządzenia wentylacyjne firm Viessmann i Zehnder. Poniżej przedstawiamy kilka z nich, które pozwolą zorientować się w możliwościach wyboru dla konkretnego celu. W celu doboru rekuperatora czy też centrali energetycznej z pompą ciepła dla Państwa budynku zapraszamy do kontaktu. Na terenie Lublina i województwa lubelskiego oraz ościennych dobór i ofertę wykonujemy gratis.

Viessmann Vitovent 300.

Klasyczne urządzenie wentylacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym i wentylatorem z falownikiem umożliwiającym dostosowanie wydajności do zapotrzebowania budynku w danej chwili. Regulator pokojowy Vitotrol 100 pokazuje podstawowe parametry pracy rekuperatora i temperatury na wymienniku. Informuje także o konieczności wymiany filtra, czy stanach awaryjnych. Poinformuje nas także o prace w trybie ochronnym w przypadku pracy przy ujemnych temperaturach zewnętrznych bez gruntowego wymiennika ciepła (GWC) i aktywowanej grzałki elektrycznej. W fabrycznych akcesoriach dostępny kanałowy podgrzewacz powietrza dolotowego. Regulator pozwala w łatwy sposób zmienić tryb pracy pomiędzy różnymi programami, a także posiada dwa tryby fabryczne – zredukowany i party. Pierwszy z nich możemy w łatwy sposób aktywować, kiedy np. wychodzimy z domu w czasie innym niż zwykle i rekuperator był wtedy ustawiony na pracę normalną. Odwrotnością jest tryb „party”- jeżeli w jakimś przedziale czasowym ustawiony mamy tryb zredukowany a okazuje się że w domu przebywa więcej niż zwykle gości i wymagana jest większa wymiana- włączamy w rekuperatorze właśnie ten tryb pracy. Sam rekuperator zabudowany jest w zwartej obudowie, która możemy powiesić lub postawić na posadzce. Otwierane drzwiczki z przodu pozwalają na bardzo łatwy dostęp do filtrów powietrza oraz wymiennika. Konstrukcja wymiennika ciepła z tworzywa sztucznego umożliwia jego łatwą konserwację po prostu przez umycie go pod bieżącą wodą i wysuszenie. Rekuperator z dołu obudowy posiada odprowadzenie skroplin skondensowanych z powietrza usuwanego, tak więc należy przed montażem przewidzieć doprowadzenie kanalizacji. Rekuperator występuje w wersjach 180m3/h, 300m3/h i 450m3/h co pozwala na dobranie urządzenia do kubatury budynku. W wersjach 300m3/h i 450m3/h rekuperator wyposażony jest w bypass letni pozwalający na chłodzenie nocne w okresie upałów. Włączenie funkcji chłodzenia nocnego w zestawieniu z systemem chłodzenia np. za pomocą pompy ciepła i ogrzewania podłogowego pozwoli na uzyskanie komfortowej temperatury obiektu nawet przy wysokich temperaturach zewnętrznych. Na terenie Lublina i okolic oferujemy bezpłatne wykonanie doboru i wyceny kompleksowej instalacji wentylacji: http://www.inkam.com.pl/2_oferta/5_klient-indywidualny/12_wentylacja-mechaniczna-i-rekuperacja/22_rekuperacja.htm 

Zehnder.

Rekuperatory Zehnder ComfoAir.
Centrale wentylacyjne ComfoAir są kompaktowymi urządzeniami służącymi do wentylacji budynków jednorodzinnych. Szeroki zakres wydajności od 100 m3/h do 550m3/h pozwala dobrać odpowiednią wielkość wymiany powietrza wentylacyjnego dla konkretnego budynku. Zamontowany wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy, a w wersjach ERV krzyżowo-przeciwprądowo-entalpiczny, zapewnia sprawność do 95%, co pozwoli na znaczące oszczędności w ogrzewaniu budynku. Rekuperatory ComfoAir wyposażone są fabrycznie w automatyczny lub manualny bypass do chłodzenia w okresie letnim oraz podgrzewacz powietrza nawiewanego. Dzięki grzałce rekuperator można zastosować w instalacji bez gruntowego wymiennika ciepła. Rekuperatory ComfoAir w zależności od wersji umożliwiają współpracę z systemem glikolowego gruntowego wymiennika ciepła za pośrednictwem zestawu ComfoFond-L. Do rekuperatorów dostępny jest także ComfoCool, który jest urządzeniem służącym do chłodzenia powietrza nawiewanego. Szeroki wachlarz wykonań rekuperatorów ComfoAir od wersji Standard, Basic aż do wersji Luxe, oraz modułów obsługowym w wersjach Ease i Luxe pozwala na optymalne dobranie urządzenia pod względem wydajności i ceny zakupu, przy zachowaniu ważnych dla inwestora funkcji. Zastosowanie rekuperatora wraz z wymiennikiem gruntowym oraz pompą ciepła do celów ogrzewania budynku pozwoli na utrzymanie bardzo niskich kosztów utrzymania budynku. Poniżej przedstawiamy najczęściej montowane rekuperatory Zehnder. W celu dobrania urządzenia dla indywidualnych potrzeb i skonfigurowania wentylacji z pompą ciepła lub kondensacyjnym kotłem gazowym zapraszamy do kontaktu mailowego. Lublin i województwo lubelskie oraz ościenne obsługujemy w kwestii doboru i wyceny bezpłatnie. 

ComfoAir 350 Luxe VV.

Rekuperator o wydajności 350m3/h i sprężu 240Pa. Centrala wyposażona jest w nagrzewnicę powietrza nawiewanego, bypass automatyczny dla chłodzenia letniego oraz wysokowydajny wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy o sprawności dochodzącej do 95%. Rekuperator może współpracować z gruntowym glikolowym wymiennikiem ciepła. W tym celu należy zamówić wyposażenie dodatkowe ComfoFond, które jest grupą wymiennikowo-pompową do glikolowego GWC. Sam gruntowy wymiennik ciepła może być wykonany jako kolektor gruntowy płaski lub sondy gruntowe pionowe. Wykonanie glikolowego GWC nie różni się zasadniczo od wykonania źródła dolnego do gruntowej pompy ciepła. Na terenie Lublina i województwa praktycznie wszędzie istnieją korzystne warunki dla wykonywania sond pionowych oraz kolektora płaskiego. ComfoAir 350 można montować na ścianie lub na posadzce, wykonywany jest w wersji lewej lub prawej.  Możliwa jest współpraca z systemem chłodzenia ComfoCool 350 o mocy chłodniczej 1,8kW.

ComfoAir 550 Luxe ERV.

Rekuperator ComfoAir 550 Luxe ERV charakteryzuje się wydajnością na poziomie 550m3/h przy sprężu 240Pa. Wyposażony fabrycznie jest w nagrzewnicę wstępną, bypass automatyczny oraz wysokosprawny wymiennik krzyżowo-przeciwprądowo-entalpiczny o sprawności 95%. Rekuperator współpracuje z glikolowym wymiennikiem ciepła za pośrednictwem opcjonalnego modułu ComfoFond L 550. Montaż pobodnie jak w mniejszej jednostce wiszący lub stojący, wykonanie lewe lub prawe. Możliwa współpraca z dodatkowym wyposażeniem ComfoCool 550, czyli jednostką chłodząca o mocy 2,3kW. Zestawienie systemu z glikolowym GWC, jednostką chłodzącą oraz niskoenergetyczną kotłownią gazową lub pompa ciepła pozwoli na komfortowe i tanie użytkowanie obiektu.

ComfoAir 300, 450 Standard.

Bardzo atrakcyjne cenowo rekuperatory z wymiennikiem krzyżowym o sprawności 60%, manualnym bypassem (kaseta letnia) oraz systemem antyzamrożeniowym. Wykonywany w wersjach o wydajności 270m3/h i 380m3/h oraz różnymi regulatorami umożliwiającymi kontrolę i zmianę parametrów pracy.

ComfoAir 200 Luxe.

Rekuperator, który rozwiązuje problemy z montażem przy braku miejsca. Kompaktowe urządzenie o wydajności 200m3/h wyposażone w wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy  lub krzyżowo-przeciwprądowo-entalpiczny w wersji ERV, o sprawności 95%. Posiada system antyzamrożeniowy oraz bypass automatyczny do chłodzenia letniego. Całość wykonana jest w wyjątkowo zwartej, płaskiej obudowie umożliwiającej montaż nad sufitem podwieszanym lub na ścianie.

ComfoBox.

Centrala energetyczna przeznaczona dla domów niskoenergetycznych i pasywnych. Kompaktowe urządzenie realizujące funkcję wentylacji, ogrzewania, chłodzenia, podgrzewu c.w.u. Centrala wyposażona jest w pompę ciepła, rekuperator z wymiennikiem entalpicznym krzyżowo-przeciwprądowym. Umożliwia wykorzystanie systemu chłodzenia pasywnego FreeCooling. Centrala występuje w wersjach o mocach grzewczych od 5kW do 13kW. Rekuperator zabudowany w centrali ComfoBox może współpracować z gruntowym wymiennikiem ciepła (GWC). Pompa ciepła zabudowana w urządzeniu umożliwia grzanie pomieszczeń i wody użytkowej w dołączanym zasobniku ciepłej wody użytkowej. Centrala wyposażona w rozbudowany system sterowania CC Ease.

ComfoBox Apart.

Centrala wentylacyjna realizująca funkcję wentylacji, grzania, podgrzewu c.w.u. i chłodzenia pasywnego. Wyposażona w wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy lub entalpiczny w wersji ERV oraz podgrzewacz wstępny. Centrala wykonana jako urządzenie kompaktowe o mocy 2,5kW oraz 3,5kW. Urządzenie może być wspomaganiem dla pracującej w budynku pompy ciepła do ogrzewania, lub jako samodzielna centrala w budynkach pasywnych.
Na terenie Lublina, województwa lubelskiego i ościennych oferujemy bezpłatny dobór i wycenę system wentylacyjnego dostosowanego do konkretnych potrzeb. W celu uzyskania oferty cenowej prosimy o kontakt: http://www.inkam.com.pl/6_kontakt.html

                


 Regulator Danfoss ECL Comfort Inkam - kotłownie Lublin Odwierty pod sondy dla gruntowej pompy ciepła Pompa ciepła Vitocal 222G z buforem wody grzewczej. Inkam - kotłownie Lublin Inkam - kotłownie Lublin Pompa ciepła Vitocal 222G rozmontowana do transportu. Inkam - kotłownie Lublin Inkam - kotłownie Lublin Inkam - kotłownie Lublin Inkam - kotłownie Lublin  Inkam - kotłownie Lublin Węzeł cieplny rozmontowany do transportu Rozdzielacze Modular Divicon Viessmann.
Istotna informacja: ten serwis wykorzystuje pliki cookies. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów na naszej stronie polityka prywatności